• Το 2ο τεύχος του EESTEC Unplugged είναι πραγματικότητα!
  • 3rd EESTEC Android Competition
  • EESTEC Chairpersons' Meeting 2013
  • EESTEC Lykeion
  • Job Fair Athens 2014
  • Το 27ο Διεθνές Συνέδριο της EESTEC είναι γεγονός!

Δράσεις τοπικής ομάδας

Trainings

Πρόκειται για Soft Skill Trainings τα οποία είναι ανοιχτά προς όλους και στόχο έχουν να αφομοιώσουν όσοι συμμετέχουν, με διαδραστικό τρόπο, το αντικείμενο του training. Ενδεικτικά θέματα αποτελούν τα παρακάτω: Project Management, Time Management, Presentation Skills, Emotional Intelligence, Team Building.

Trainings σε άλλους οργανισμούς

Τrainings σε άλλους οργανισμούς Η EESTEC Τοπικής Επιτροπής (ΤΕ) Αθήνας μέσω της Training Team προσφέρει την τεχνογνωσία της σε άλλους φοιτητικούς οργανισμούς με απώτερο σκοπό να τους βοηθήσει να υλοποιήσουν τους στόχους και τα project τους.

Trainings στα ενεργά μέλη

Στα ενεργά μέλη της EESTEC ΤΕ Αθήνας πραγματοποιούνται συχνά trainings ώστε τα μέλη να έχουν τα απαραίτητα χαρακτηριστικά που χρειάζονται για να συνεργαστούν, να πραγματοποιήσουν projects, να διαχειριστούν το διαθέσιμο ανθρώπινο δυναμικό και να λειτουργούν με όραμα και στόχους.

Training Academy

TrainingAcademy

Πρόκειται για μια σειρά από soft skills trainings που παραδίδονται τόσο από EESTEC trainers όσο από trainers εταιρειών. Δικαίωμα συμμετοχής στη δράση έχουν αδιακρίτως οι φοιτητές όλων των σχολών και ο αριθμός των θέσεων είναι περιορισμένος καθιστώντας την παρακολούθηση ολόκληρης της δράσης υποχρεωτική.

Πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στις 15-27 Μαρτίου 2012, στο ΕΜΠ, με την ονομασία «Training Academy: Develop yourself!». Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης, περισσότερα από 40 άτομα παρακολούθησαν τα trainings από δύο trainers της EESTEC Training Team που βρίσκονται στο δυναμικό της ΤΕ Αθήνας.

Τα θέματα των trainings ήταν τα ακόλουθα:

• Personality Types
  • Personal Development
  • Creative Thinking
  • Motivation & Activation

Πρόκειται συνεπώς για μία σειρά από trainings με στόχο την πολύπλευρη προσωπική εξέλιξη του καθενός! Η θερμή ανταπόκριση του κόσμου, θέτει τις βάσεις ώστε η συγκεκριμένη δράση να καθιερωθεί σε ετήσιο επίπεδο.

free joomla template
template JoomSpirit